"Komunikacja pracuje dla tych,
którzy nad nią pracują"
- John Powell

Dla samorządowców

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu współpracą z Chinami i Koreą Południową, proponuję cykl szkoleń dla samorządowców i przedsiębiorców.

Od ponad 10 lat importuję surowce z Chin, Tajwanu, Korei i Hongkongu, toteż przekazywana na szkoleniach wiedza wzbogacona jest licznymi przykładami z codziennej współpracy i wyjazdów do azjatyckich kontrahentów.

Proponowane moduły tematyczne są każdorazowo konfigurowane zgodnie z potrzebami słuchaczy:

 • Mentalność społeczeństwa konfucjańskiego

  Klucz do zrozumienia Chińczyków i Koreańczyków. Pomoże rozwiązać dotychczasowe problemy w kontaktach z ludźmi Wschodu. Niezbędna wiedza uchroni nas przed nieoczekiwanym zerwaniem współpracy.

 • Koreańska kultura korporacyjna

  Szok jaki nam towarzyszy w zetknięciu z koreańskim biznesem można zminimalizować. Etos pracy, kult szefa, wojskowy rygor, odpowiedzialność zbiorowa, obowiązkowe imprezy integracyjne, opieka nad rodzinami pracowników - to niektóre z omawianych tematów.

 • Chiński savoir vivre

  Jak dobrać skład delegacji, jaki hotel wybrać, o której godzinie zorganizować spotkanie, jaki prezent przyszykować i kiedy go wręczyć – uczestnictwo w tym szkoleniu odpowie na nurtujące Was pytania. Będziemy też rozmawiać o tematach tabu, zaskakujących pytaniach i reakcjach, zachowaniu przy stole, dress code a nawet o życzeniach wysłanych z okazji Moon Festiwal.

 • Kiedy chińskie TAK oznacza NIE

  Azjaci posługują się językiem kontekstowym gdzie gest i cisza są ważniejsze niż słowo. Dlatego usłyszane przez nas "TAK" często nie oznacza zgody, a jedynie "Słyszę Cię". Jakie zachowanie oznacza odmowę, aprobatę a jakie zakłopotanie? Proponowane szkolenie pozwoli uniknąć najczęstszych pułapek i błędów znaczeniowych.

 • Negocjacje z ludźmi Wschodu - moduł dla grup zaawansowanych *

  W Chinach wszystko jest grą. Grą, w której nie sam cel jest ważny lecz sposób w jaki do niego docierasz. Chcesz poznać zasady tej gry? Chcesz poćwiczyć taktyki negocjacyjne i poznać "36 chińskich sztuczek"? Jeśli tak to wybierz to szkolenie * Uwaga – aby aktywnie uczestniczyć w szkoleniu niezbędna jest wiedza z modułu 1 i modułu 4.

 • Effective business correspondence with the Chinese and with the Koreans

  Warsztaty w języku polskim (część wykładowa) i angielskim (poziom B1, B2) dla osób prowadzących wymianę mailową z Chińczykami i Koreańczykami.